ŽivotopisTheKellyFamily

23. října 2007 v 20:37 | Linča |  O skupině
Kellyovi se stali slavnými až v roce 1994,kdy vydali sve album Over The Hump. Kelly Family zpívali všechny žánry-rock,pop,folk i rock n roll.Všichni nosili dlouhé vlasy a zvláštní oblečení,které si sami upravovali.Pouze Jimmy se nechal ostříhat a později i miláček davu - Paddy.Kathy donedávna byla v rodině jediná,kdo má dítě,jeho jméno je Sean,narodil se v Berlíně,teť přibyl Joey,jeho syn se jmenuje Luke Christopher.Také benjamínek Angelo Kelly již je ženatý,jeho manželkou je dcera SPD-politika z Rostocku. I on má již své potomky-syna Gabriela,a dceru Helen Josephina a také John,který si vzal dceru jejich učitele na kytaru.S Kelly Family hrál jeden čas také nový člen.Jeho jméno je Adam O Henry a je to jejich bratranec.V současné době s nimi již nevystupuje.Dějiny okolo Kelly Family se neustále mění.Kathy definitivně opustila rodinu i skupinu a odstěhovala se se synem do vlastního bytu v Kolíně.Po 30-letech našla svou pravou matku a je s ní nyní opět v kontaktu.
A ted trochu historie
Barbara Ann Kelly (Suokko) se narodila 2. 7. 1946 v Pennsylvánii (USA). Stala se baletkou,později pomáhala svému manželovi Danovi obchodovat se starožitnostmi a zpívala s rodinou na ulici. Na konci 60. let se rodina přestěhovala do Španělska, kde se narodila většina Kellyových dětí. V roce 1980, když jí bylo 34 let, onemocněla rakovinou. Barbara Ann zemřela 10. 11. 1982 .Pochována byla v Pamploně (Španělsko).
Daniel Jerome Kelly se narodil 11. 10. 1930 v Erie (Michigan/USA). Stal se učitelem,pak obchodoval se starožitnostmi a v roce 1974 založil skupinu "Kelly-Band" (známou také jako "Kelly Kids"). Hráli a zpívali v ulicích Evropy. Dan se stal pro své děti velkým vzorem. Kellys žili v Paříži a v Amsterodamu. V roce 1988 Dan koupil slavný hausbót, na kterém Kellyovi žili v Koelnu.
V roce 1990 utrpěl Dan záchvat mrtvice. V roce 1992 však musel do nemocnice.
V roce 1999 utrpěl Dan opět infarkt. V roce 2001 se jeho zdravotní stav zhoršil-již nemohl chodit ani mluvit.
Daniel Jerome Kelly zemřel 5. srpna 2002 v Koelnu. Pochován byl v Irsku.
V roce 1961 přišlo na svět první dítě - Danny. Narodil se ovšem postižený. Za rok se narodila Caroline
6. března 1963 se narodila Kathleen Anne v Leominsteru (USA) o rok později její bratr Paul
8. března 1967 v Talaveře (Španělsko) John Michael
25. listopadu 1969 Maria Patricia v Camonalu (Španělsko).
18. února 1971 James Victor v Camonalu (Španělsko).
20. prosince 1972 Joseph Maria Camonalu (Španělsko).
28. dubna 1975 v Belascoainu (Španělsko) Barbara Ann. Své jméno dostala po matce.
5. prosince 1977Michael Patrick Kelly (Irsko)
4. prosince 1979 Maite Star (Berlín). Maite je baskické jméno a znamená "chtěné dítě",
23. prosince 1981 Angelo Gabriel (Španělsko).
Kellyovi žijí ve svém starém, přestavěném poschoďovém autobuse v kempu na Kielské ulici v Hamburku - se smlouvou od Polydoru v kapse. Smlouva s gramofonovou firmou nese své plody. Irská lidová píseň Danny Boy, kterou zpívá John, se stává prvním singlem Kelly Family. Nahrávají v této době tři desky. Johnny je tehdy hvězdou rodiny a zpívá většinu písní. Kellyovi jsou rádi, když smlouva vyprší a oni si zase mohou dělat, co chtějí. Rodina se stěhuje do Amsterodamu, kde zůstávají tři roky. Je to Kathy, která v Holandsku ve vlastní režii aranžuje a produkuje dvě desky: Christmas All Year a Wonderful World. Pro Wonderful World také Kathy poprvé píše vlastní písničky: Lonely a Txiki. Kellyovi mají za sebou již 40 televizních vystoupení a hit číslo jedna. Who'll Come With Me (Davidova píseň, nazpívaná Johnem) je první velký hit Kellyových. V holandském a belgickém žebříčku se s touto písní umísťují na první příčce, v Německu na patnácté. Dan Kelly produkuje své desky Rodina se opět vydává na cesty. Po 8 měsících narození Angela matka Barbara Ann umírá.
Kathy se stala matkou pro všechny své sourozence. Vařila, hrála si s nima a o všechny se starala. Rodina znovu začala hrát na ulicích. Později Caroline a Paul opustili rodinu.
.
Kellyovi se rozhodují opustit Francii. Vrací se zpět do Ameriky. Několik měsíců muzicírují po Spojených státech. Unaveni stálým stěhováním, rozhodují se pro koupi hausbótu. Pojmenovali ho po svém dědečkovi Sean O´ Kelley Od roku 1988 rodina žije a pracuje na Loreley. Ulice a náměstí světa jsou jejich jevištěm, ale jejich domov je na vodě. V červnu 1990 má Dan záchvat mrtvice. Od té doby jezdí děti Kellyovy na turné sami. 14.prosince 1992 se v Berlíně narodil první Danův vnuk Sean Kelly.
Kellyovi se stali slavnými až v roce 1994, kdy vydali své album "Over The Hump". Tehdy začíná šílenství fanoušků z celého světa - kellymánie. Jsou tady první koncerty, zaplněné haly…
Kelly Family zpívají všechny žánry - rock, pop, folk i rock 'n' roll. Všichni nosí v té době dlouhé vlasy a zvláštní oblečení, které si sami upravují.
Rodina hraje přes 300 koncertů ročně. V České republice jako první písnička prorazila An Angel. Kellyovi koupili dva zámky jeden v Irsku (Cobh) - "East Grove" a druhý v Německu (Köln) - "Gymnich". Rodina se na nějakou dobu přestěhovala do Irska na zámek. Asi 3roky celá rodina žila na německém zámku Gymnich.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Viděl/as někdy Kelly Family živě?????

Ano!!!
Ne!!!

Komentáře

1 Emi Emi | E-mail | Web | 2. února 2008 v 8:33 | Reagovat

Jasně viděla a bylo to super!!!

2 sarka-ks sarka-ks | E-mail | Web | 21. února 2008 v 16:48 | Reagovat

bohužel ne, ale doufám, že to bude v nejbližší budoucnosti i když možná bez Paddy (velmi pravděpodobně bez něj, skoro určo, ne určo)

3 Alča Alča | 17. června 2008 v 13:59 | Reagovat

Já sem měla smůlu  narodila sem se v roce 1993

  už od mala poslouchám Kellyovi a sou super

  chtěla bych je poznat

4 Katka Katka | 19. června 2008 v 20:17 | Reagovat

Já jsem je sice neviděla živě,protože jsem se narodila v r. 1992.Ale jsou strašně super,teda byli moc super.Já jsem na nich začala ujíždět ve čtyřech a to trvalo až někdy do mých šesti nebo sedmi let,vlastně je mám ráda pořád,zvlášt tu jejich písničku An Angel.

5 minefit minefit | E-mail | 23. dubna 2013 v 17:23 | Reagovat

narodila jsem se 19.února 1992 jístíte někdo kolik mi je?

6 zuzka zuzka | E-mail | 23. dubna 2013 v 17:24 | Reagovat

narodila jsem se 19.února 1992 zjístíte někdo kolik mi je?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama